२०८१ साउन ५ गते शनिवार | 2024 July 20th Saturday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

प्याजबाट लिनुहोस् शरीरमा चमत्कारी प्रभाव, पेटको बोसो चैट

काठमाडौं । अहिले सबैका लागि बढ्दो तौल नियन्त्रण गर्न कत्तिको गाह्रो हुन्छ, सबैलाई थाहा छ । यो कुनै चुनौती भन्दा कम छैन । तौल घटाउनको लागि मानिसहरु हरथोक प्रयास गर्छन् । तर जत्ति मेहनत गरेपनि कुनै फरक फरक पर्दैन ।

यस्तो अवस्थामा धेरै पटक घरेलु विधिले काम गर्छ । के तपाईलाई थाहा छ भान्सामा सजिलै पाइने प्याजले तौल घटाउन मद्दत गर्छ । प्याजमा क्वेर्सेटिन नामक फ्लेभोनोइड हुन्छ, जसले शरीरका विभिन्न भागमा जम्मा भएको बोसो घटाउन मद्दत गर्छ । सोही समयमा, यसले तपाईंको मेटाबोलिज्मको प्रक्रियालाई पनि सही बनाउँछ ।

यसमा प्रोबायोटिक गुणहरू छन्, क्यालोरी पनि कम छ, जसले शरीरको मोटोपना कम गर्न सहयोग गर्दछ । यसले अन्य धेरै फाइदाहरू दिन्छ । आउनुहोस् आज हामी कसरी मोटोपना घटाउन प्याजको प्रयोग गर्न सक्छौं भन्ने कुरा जानकारी लिउँ ।

सलादको रूपमा प्याज खानुहोस्–पेटको बोसो घटाउनका लागि काँचो प्याज उपयुक्त हुन्छ । काँचो प्याज खाँदा सास गन्हाउने समस्या भए पनि यसबाट धेरै तरिकाले राहत पाउन सकिन्छ । तौल घटाउन काँचो प्याजमा कागती नुन मिसाएर सलादको रुपमा खान सकिन्छ ।

प्याजको जुस–मोटोपन भएकाहरुका लागि प्याजको जुस पनि फाइदाजनक साबित हुन सक्छ । त्यसका लागि दुईवटा प्याज उमालेर चिसो पारेर मिक्सरमा पिस्नुहोस् । अब यसलाई छान्नुहोस् र रस अलग गर्नुहोस् । स्वाद ठीक गर्न अलिकति नुन र कागती पनि हाल्न सकिन्छ, जसले तपाईंलाई पिउन सजिलो बनाउँछ ।

तौल घटाउन प्याजको सूप लिनुहोस्–प्याज र अन्य तरकारीको सुप बनाएर पनि खान सक्नुहुन्छ । स्वादिलो ​​मात्रै होइन स्वास्थ्यका लागि पनि फाइदाजनक हुन्छ । सूप बनाउनको लागि, चार देखि पाँच प्याज र तरकारीहरू मोटो टुक्राहरूमा काट्नुहोस् ।

एउटा प्यानमा जैतुनको तेल तताउनुहोस्, त्यसपछि लसुन र अदुवाको पेस्ट हालेर केही बेर पकाउनुहोस् । त्यसपछि यसमा सबै तरकारीहरू हाल्नुहोस् र आवश्यकता अनुसार पानी हाल्नुहोस् । जब यो राम्रोसँग पाक्छ, त्यसपछि त्यसमा जडिबुटी र कालो मरिच, नुन आदि मिसाएर सूप सेवन गर्नुहोस् ।

सबैको जानकारीको सेयर गर्नुहोस !!

 

प्रकाशित मिति : २०८० असार २४ गते आइतवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस