२०८१ असार ३१ गते आइतवार | 2024 July 14th Sunday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

यी व्यक्तिले क्रिकेट कमेन्ट्रीबाट करोडौं कमाए, युट्युबबाट पनि लाखौं कमाउँछन् !

aakash chopra networth commentary fees salary house assets properties

काठमाडौं । रोहित शर्मा र विराट कोहली यतिबेला भारतीय क्रिकेटमा जति लोकप्रिय छन्, आकाश चोपडा पनि कमेन्ट्रीको दुनियामा उस्तै ठूलो नाम हुन् । टीम इन्डियाका लागि मात्र १० म्याच खेलेका आकाश चोपडालाई आज कमेन्ट्रीको दुनियाँको राजा भनिन्छ । आकाश चोपडाले आफ्नो शब्दमा यस्तो जादु प्रयोग गरे कि विगत धेरै वर्षदेखि भारतीय क्रिकेटको हरेक महत्वपूर्ण क्षणको पृष्ठभूमिमा उनको आवाज सुनिन्छ ।

आकाश चोपडाको कुल सम्पत्ति
कमाईको मामिलामा आकाश चोपडा पनि पछाडि छैनन् । कमेन्ट्रीको भरमा उनी करोडपति बनेका छन् । मिडिया रिपोर्टका अनुसार आकाश चोपडाको कुल नेटवर्थ ८० मिलियन डलर अर्थात् करिब ६४ करोड भारु छ । जसमा उनको क्रिकेटबाट कमाइ पनि समावेश छ । क्रिकेट र कमेन्ट्री बाहेक, आकाश चोपडाले लेखेका पुस्तकहरू र धेरै ब्रान्ड एन्डोर्समेन्टबाट पनि कमाइ गर्छन्।

कमेन्ट्रीका लागि धेरै पैसा पाउँछु
आकाश चोपडाले टिम इन्डियाका लागि खेलेका खेलबाट राम्रो कमाइ गरेका थिए । यसबाहेक उनले आईपीएलमा कोलकाता नाइट राइडर्सबाट एक सिजन र राजस्थान रोयल्सबाट दुई सिजन खेलेबापत कुल ७ करोड २० लाख रुपैयाँ पाएका थिए। रिपोर्टका अनुसार आकाश चोपडाले एउटा सिरिजको कमेन्ट्रीका लागि ३० देखि ४० लाख रुपैयाँसम्म पारिश्रमिक लिने गरेका छन् । उनले वार्षिक करिब चार करोड रुपैयाँ कमाउँछन् ।

युट्युबबाट पनि धेरै पैसा कमाउँछ
सामाजिक सञ्जालमा आकाश चोपडाका लाखौं फलोअर्स छन् । इन्स्टाग्राममा आकाश चोपडाका २९ लाख फलोअर्स छन् । ट्विटरमा आकाशका ४.९ मिलियन फलोअर्स छन् । आकाशले युट्युबमा पनि राम्रो फलोइङ बनाएका छन् । त्यहाँ उनका ४.९५ मिलियन सब्सक्राइबर छन् । करिब ५० लाख फलोअर्स भएका उनले युट्युबमा विज्ञापन र भ्युजबाट लाखौं रुपैयाँ कमाउँछन्। उनले आफ्नो च्यानलमा Betway, My11Circle, Castrol, र Mahindra Thar लाई समर्थन गर्छन्। आकाश चोपडाको दिल्ली र उनको गृह राज्य आगरामा करोडौंको आलिशान घर छ।

आकाश चोपडाको करियरको बारेमा कुरा गर्दा, उनले धेरै खेलमा टीम इन्डियाको प्रतिनिधित्व गरेका छैनन्। उनले हालसम्म १० टेष्ट खेल खेलेका छन् जसमा उनको नाममा ४३७ रन मात्र छ । आकाश चोपडाले भारतीय टोलीबाट एकदिवसीय खेल्ने मौका पाएनन् । यद्यपि, उनले आफ्नो प्रथम श्रेणी करियरमा उत्कृष्ट कीर्तिमान राखेका थिए। उनले १६२ सबै खाले खेलमा १० हजार ८३९ रन बनाएका छन् । उनले ६५ लिस्ट ए खेलमा २४१५ रन बनाएका छन् भने २१ टी–२० खेलमा ३३४ रन बनाएका छन् ।

 

 

प्रकाशित मिति : २०८१ असार ४ गते सोमवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस