२०८१ असार २ गते शनिवार | 2024 June 15th Saturday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

शारिरीक सम्बन्ध पछि बुद्धिमानी महिलाले पक्कै गर्छिन् यी काम, धेरै मानिसलाई थाहै छैन

काठमाडौं । शारीरिक सम्बन्धले सम्बन्ध बलियो बनाउँछ। तर एक समझदार महिलाले शारीरिक सम्बन्ध पछि तुरुन्तै केहि काम गर्दछ।

महिलाको यौन स्वास्थ्यलाई ठीक राख्न यी कामहरु निकै महत्वपूर्ण हुन्छन् । तर धेरैजसो महिलालाई यी टिप्सबारे जानकारी हुँदैन, जसका कारण उनीहरुको यौन स्वास्थ्य र यौन जीवन बिग्रन थाल्छ । आउनुहोस् जानौं महिलाले शारिरीक सम्बन्धपछि के गर्नुपर्छ ?

शारिरीक सम्बन्धपछि पिसाब गर्नु
महिलाको यौन स्वास्थ्यलाई ठीक राख्नका लागि स्मार्ट महिलाहरूले शारिरीक सम्बन्धपछि सधैं पिसाब फेर्छन् । किनभने, शारिरीक सम्बन्ध राख्दा संक्रमणको जोखिम हुन सक्छ। त्यसैले पिसाबको सहयोगमा हानिकारक ब्याक्टेरिया र फङ्गस हटाउन आवश्यक छ।

 

शारिरीक सम्बन्धपछि तातो स्नान
शारिरीक सम्बन्धपछि महिलाले यौनाङ्ग सुन्निने र जलेको गुनासो गर्न सक्छन् ।

चिकित्सकका अनुसार यो जटिलता र संक्रमणको जोखिम कम गर्न महिलाहरूले शारिरीक सम्बन्धपछि तातो पानीमा नुहाउनु पर्छ र जननांग वरपरको छाला मनतातो पानीले धुनुपर्छ। ध्यान राख्नुहोस् कि जननांग क्षेत्रमा धेरै तातो पानी लगाउनु हुँदैन ।

पानी पिउने
महिलाले शारीरिक सम्बन्ध गरेपछि पर्याप्त मात्रामा पानी पिउनुपर्छ । किनकी महिलाहरुका लागि शारिरीक सम्बन्धको कार्य गर्नु एक किसिमको व्यायाम हो, जसको कारण शरीरमा पानीको कमी हुन्छ । शारिरीक सम्बन्धपछि पानी पिउनाले शरीरलाई हाइड्रेट गर्छ र पिसाब निस्कन पनि मद्दत गर्छ।

दही र प्रोबायोटिक्स खानाको सेवन
वुमनहेल्थम्यागका अनुसार शारीरिक सम्बन्ध राखेपछि महिलाले दही, मोहीजस्ता प्रोबायोटिक खानेकुरा खानुपर्छ । किनभने, यसमा महिलाको यौनाङ्गका लागि फाइदाजनक ब्याक्टेरिया हुन्छ । यसको साथमा संक्रमणको जोखिम कम हुन्छ।

यी चीजहरू प्रयोग नगर्नुहोस्
शारिरीक सम्बन्धपछि यौनाङ्गको सम्पर्कमा आएर सुगन्धित वाइप र साबुन प्रयोग गर्नुहुँदैन ।

यसले दाग, चिलाउने र संक्रमणको जोखिम निम्त्याउन सक्छ। यहाँ प्रदान गरिएको जानकारी कुनै पनि चिकित्सा सल्लाहको विकल्प होइन। शिक्षा दिने उद्देश्यले मात्रै हो । चिकित्सा सल्लाह लिन नभुल्नुहोला ।

 

प्रकाशित मिति : २०८० असार ३ गते आइतवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस