२०८१ जेष्ठ ९ गते बुधवार | 2024 May 22nd Wednesday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

Indian Team for World Cup: भारतले विश्वकप क्रिकेटका लागि कप्तानसहित राष्ट्रिय टोली घोषणा गर्यो [ हेर्नुहोस् सूची ]

India Squad for ICC ODI Men’s World Cup 2023: सन् २०२३ को विश्वकपका लागि भारतीय क्रिकेट टोलीको घोषणा भएको छ । रोहित शर्माको कप्तानीमा भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई) का चयनकर्ताले १५ सदस्यीय टोली छनोट गरेका छन् । प्रतियोगिता अक्टोबर ५ देखि नोभेम्बर १९ सम्म भारतमा हुनेछ । टीम इण्डियाले आफ्नो पहिलो खेल अक्टोबर ८ मा अष्ट्रेलियासँग चेन्नईमा खेल्नेछ ।

टीम छनोटपछि के भन्छन् रोहित शर्मा ?
रोहितले भने, एकदिवसीय क्रिकेटमा भारतसँग धेरै समय छ। टी २० मा रणनीति बनाउन वा नयाँ योजनाहरू सोच्ने समय धेरै छैन। यो हामीसँग मात्र होइन, यो हरेक टोलीसँग यही छ । हरेक विश्वकपमा भारतका कोही न कोही खेलाडी टोलीमा पर्दैनन् । हामीले उत्कृष्ट टोली छनोट गर्नुपर्छ र त्यस्तो अवस्थामा कसैलाई टोलीबाट बाहिर राख्नुपर्छ। हामीलाई ब्याटिङ र बलिङ दुवैमा गहिराइ चाहिन्छ। हामीले पछिल्ला केही वर्षहरूमा महसुस गरेका छौं। हाम्रो टोलीमा यसको कमी छ । कयौं पटक हामीले हाम्रो टोलीको ब्याटिङमा गहिराइ छैन भन्ने महसुस गरेका थियौं । ९, १० वा ११ नम्बरका खेलाडीको काम मात्रै बलिङ गर्ने होइन । कतिपय अवस्थामा उनीहरु १०–१५ रन बनाउँनुपर्छ । जसले जित र हारको भिन्नता प्रमाणित गर्छ ।

मुख्य चयनकर्ता अजित आगरकरले भने, हामीलाई महत्वपूर्ण खेलाडीमा चोटको समस्या थियो । तर श्रेयस र राहुल सही समयमा फिट भए । धेरै नामहरूको चर्चा भयो, तर हामीले टोलीको सन्तुलन अनुसार उत्कृष्ट टोली छान्नुपर्छ। लोकेश राहुल राम्रो छन्। तर एसिया कप अघि घाइते भएका थिए। यो एसिया कपको बारेमा भनिएको थियो। ५० ओभरमा हामीलाई टोलीमा अफ स्पिनर चाहियो, तर यो सबैभन्दा सन्तुलित टोली हो । हामी बलरहरूसँग धेरै खुसी छौं।

यो हो विश्वकपका लागि भारतीय टोली
रोहित शर्मा (कप्तान), शुभमन गिल, विराट कोहली, श्रेयस अय्यर, इशान किशन, केएल राहुल, हार्दिक पाण्ड्या (उप कप्तान), सूर्यकुमार यादव, रवीन्द्र जडेजा, अक्षर पटेल, शार्दुल ठाकुर, मोहम्मद शामी, मोहम्मद सिराज, जसप्रीत बुमराह, कुलदीप यादव।

प्रकाशित मिति : २०८० भाद्र १९ गते मङ्गलवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस