२०८१ साउन २ गते बुधवार | 2024 July 17th Wednesday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

यी दुई फल काँचो खान जान्नुभयो भने युरिक एसिड हुन दिँदैन, भएको छ भने सजिलै छुटकारा दिलाउँछ

काठमाडौं। शरीरमा युरिक एसिडको मात्रा बढ्दा जोर्नी दुख्ने र सुन्निने समस्या हुन्छ । यसबाहेक, यसले तपाईंलाई हिँड्न, उठ्न र बस्न पनि गाह्रो बनाउन सक्छ। यस्तो अवस्थामा केही फलफूलको सेवनले यो अवस्थालाई नियन्त्रण गर्न र यसबाट बाहिर निस्कन मद्दत गर्छ । केही यस्ता फलफुललाई काँचै खानुपर्छ।

जब तपाइँ यी फललाई काँचो खानुहुन्छ, शरीरमा फाइबरको मात्रा बढ्छ र त्यसपछि तिनीहरूको एन्टी–इन्फ्लेमेटरी गुणहरूले अवस्थाबाट बाहिर निस्कन मद्दत गर्दछ। यसबाहेक, यसले युरिक एसिडको अवस्थालाई ट्रिगर गर्नबाट बचाउँछ। त्यसोभए, यी फलहरू बारे जान्नुहोस्। उच्च युरिक एसिडमा यी दुई फलफूल काँचो खाँदा फाइदा हुन्छ ।

काँचो केरा – काँचो केरा युरिक एसिड उच्च हुने बिरामीका लागि फाइदाजनक हुन्छ । वास्तवमा, यसमा प्रशस्त मात्रामा फाइबर र रौगेज पाइन्छ जसले पेटको मेटाबोलिक गतिविधिलाई गति दिन्छ र प्यूरिन पाचन प्रक्रियालाई गति दिन्छ। काँचो केरा सामान्यतया युरिक एसिड भएका मानिसहरूका लागि सुरक्षित हुन्छ किनभने यसमा प्यूरिन कम हुन्छ। भिटामिन सी पनि हुन्छ। एक भिटामिन जसले रगतमा यूरिक एसिडको स्तर कम गर्न मद्दत गर्दछ।

काँचो मेवा – काँचो मेवा ओस्टियोआर्थराइटिस, गाउट र आर्थराइटिसका बिरामीहरूको लागि एन्टी–इन्फ्लेमेटरी गुणहरूले भरिपूर्ण हुन्छ। त्यसैले युरिक एसिड उच्च भएकाले आरामसँग खान सक्छन् । यसमा राम्रो मात्रामा फाइबर र रौगेज हुन्छ जसले प्यूरिन मेटाबोलिज्मलाई गति दिन्छ र मलको माध्यमबाट अतिरिक्त प्यूरिन हटाउन मद्दत गर्दछ।

काँचो केरा र मेवा खाने सही तरिकाः

काँचो केरा र मेवा खाने सही तरिका भनेको तरकारी तयार गरी खानु हो। यसबाहेक दुवैलाई उमालेर चोखा बनाएर खान सकिन्छ । यसले पेटको धेरै समस्यालाई कम गर्न मद्दत गर्छ। त्यसैले यदि तपाईको युरिक एसिड उच्च रह्यो भने तपाईले आफ्नो आहारमा यी दुई फलफूल काँचो खान सक्नुहुन्छ ।

 

प्रकाशित मिति : २०८० असोज २६ गते शुक्रवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस