२०८१ बैशाख ५ गते बुधवार | 2024 April 17th Wednesday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

चराचर जगतमा पहिलो पटक सेक्स गर्ने प्राणी कुन हाेला ?

Which had sex for the first time in the world

काठमाडौं । आज पनि हाम्रो समाजमा सेक्सको बारेमा खुलेर कुरा गरिदैन भने चराचर जगतमा पहिलो पटक सेक्स गर्ने प्राणी कुन हाेला ? याैन क्रिडाकाे विषयलाई लिएर सबैको मनमा जिज्ञासा हुनु स्वभाविकै हाे ।

अहिलेकाे इन्टरनेटको दुनियाँमा कसैसंग नसाेधे पनि आफ्नो जिज्ञासालाई शान्त पार्न हर व्यक्ति सक्षम भएका छन् । परापूर्व कालमा यस्ता जिज्ञासा मेटाउन ठूलै कसरत गर्नुपर्थ्याे । याे धर्तिमा पहिलो पटक सेक्स कसरी र कुन प्राणीबीच भयो भन्ने खाेज पनि अन्वेषकहरूले गरेका छन् ।

‘नेचर’ जर्नलमा ‘सेक्स–प्रजनन’ सम्बन्धी प्रकाशित रिपोर्ट अनुसार ‘एन्टियार्क प्लाकोडर्म्स’ नामक विलुप्त माछाबीच यो धर्तीमा नै पहिलो पटक सेक्स भएको थियो । वैज्ञानिकहरूले सेक्सको उत्पत्ति पत्ता लगाएको कुरामा यो विषय समावेश छ । सेक्सको पहिलो कार्य लगभग ३८५ मिलियन वर्ष पहिले निप्पी स्कटिश समुद्रमा भएको थियो।

यो सेक्स प्रक्रिया पछि, यसको चलन सुरु भयो र बिस्तारै मानव समाजमा पुग्यो। पृथ्वीमा अर्बौं वर्षको कालक्रमपछि सूक्ष्म जीवहरूबाट जीवनको विकास भएको हो भन्ने त सबैलाई थाहा छ । त्यसबेलादेखि सेक्स सबैभन्दा महत्त्वपूर्ण भएको छ।

अहिले सेक्सलाई लिएर मानिसहरुको सोचमा परिवर्तन आएको छ र मानिसहरु यस विषयमा खुलेर बोलिरहेका छन् । त्यसैगरी, याैनक्रिडाकाे वास्तविक आनन्द तब प्राप्त हुन्छ जब पुरुष र महिला पार्टनर शारीरिक र मानसिक रूपमा एकअर्कासँग घनिष्ठ हुन्छन् र चरम सुखमा पुग्छन्। – एजेन्सीकाे सहयाेगमा

प्रकाशित मिति : २०८० पुष २८ गते शनिवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस