२०८१ बैशाख ५ गते बुधवार | 2024 April 17th Wednesday

Preeti To Unicode   www.en.janaboli.com      www.pressadda.com

श्रीमतीलाई कहिलै नरिसाउने बनाउँन र खुशी राख्न अपनाउनुहोस् यी ५ तरिका

Adopt these 5 methods to keep your wife happy and

काठमाडौं । सम्बन्ध जतिसुकै बलियो किन नहोस्, यसमा सधैं केही फरक मतहरू हुन्छन्। ज्यादै मिठो सम्बन्धपनि कुनै दिन अचानक ठेस लागेजस्तो हुन्छ । आजकाल श्रीमान श्रीमती दुबै दिनभर अफिस वा व्यापार, काम धन्दामा व्यस्त हुन्छन् र घर फर्किएपछि पनि श्रीमती वा श्रीमान रिसाए भने दाम्पत्य जीवनमा समस्या झनै बढ्छ । यस्तो अवस्थामा श्रीमानलाई श्रीमती सम्हाल्न गाह्रो हुन्छ । श्रीमतीलाई श्रीमान । हामी तपाईलाई आज यस्ता ५ कुरा लेख्दैछौं जसले तपाईंलाई यो समस्याको समाधान खोज्न मद्दत गर्नेछ।

०१, आक्रोशको कारण जान्नुहोस्
यदि श्रीमती रिसाएकी छिन् भने पहिले आफैलाई सोध्नुहोस् कि तपाईको गल्ती हो कि होइन ? त्यसपछि उहाँलाई कारण सोध्नुहोस्। यदि यसको पछाडिको कारण जायज देखिन्छ भने उहाँसँग कुरा गर्नुहोस्। यदि गल्ती तपाईको हो भने उहाँलाई शान्त पार्न माफ गर्नुहोस्। जब रिस शान्त हुन्छ, उहाँलाई बुझाउनुहोस् कि हरेक मुद्दामा रिसाउनु ठीक होइन।

०२, उहाँलाई पनि बेवास्ता गर्नुहोस्
यदि तपाइँ आफ्नी श्रीमतीलाई सम्हाल्ने तरिका खोज्दै हुनुहुन्छ भने, कहिलेकाहीँ उहाँलाई बेवास्ता गर्नुहोस्। यसो गर्दा उहाँको रिस छिट्टै शान्त हुन्छ र उहाँले पछि बुझ्नुहुन्छ कि अनावश्यक रूपमा तपाईसँग रिसाए छु । तपाईंले उहाँलाई दिएको अतिरिक्त ध्यानले उहाँलाई अझ रिस उठाउन सक्छ। तर यो विषयलाई हल्का रुपमा लिएर यो मामिला सहजै शान्त पार्न सकिन्छ ।

०३, बालबालिकाको मद्दत लिनुहोस्
श्रीमतीलाई सम्हाल्न सन्तानको सहयोग पनि लिन सक्नुहुन्छ । श्रीमती रिसाएको बेला बच्चाहरूलाई बढी ध्यान दिनुहोस्। यदि बच्चाहरू वरपर छन् भने, उहाँले ठूलो स्वरमा तपाईलाई केहि भन्न सक्नुहुन्न । आफ्नी श्रीमतीको मुड सुधार्न उहाँलाई घरबाट बाहिर जाने र बच्चाहरुसँगै केहि रमाइलो गर्ने कार्यक्रम पनि सेट गर्न सकिन्छ।

०४, उहाँसँग समय बिताउनुहोस्
आफ्नी श्रीमतीको मुड सुधार्न, उहाँसँग समय बिताउनुहोस्। उहाँसँग कुरा गर्नुहोस्, उहाँको रिसको कारण तपाईको श्रीमतीले तपाईलाई समय नदिनुभएको हुन सक्छ। यदि तपाई उहाँलाई धेरै समय दिन सक्नुहुन्न भने, तपाईले उहाँलाई जति समय दिनुहुन्छ, गुणस्तर समय दिनुहोस्। अ

०५, उहाँलाई पनि आराम दिनुहोस्
घर व्यवस्थापन पनि सजिलो काम होइन । दिनभर परिवारको हेरचाह गरेर श्रीमती थकित बन्नुहुन्छ । अझ उहाँपनि काम व्यापार गर्ने महिला हुनुहुन्छ भने उहाँलाई दोहोरो बोझा हुन्छ । कहिलेकाहीँ उहाँलाई घरका कामहरूबाट विश्राम दिनुहोस्, किनकि सबैलाई खुशी पार्ने प्रयास गर्दा, उहाँ रिसाएको हुन सक्छ । श्रीमतीको ख्याल राख्नुभयो भने उहाँको बानीमा पनि सुधार आउन थाल्छ । उहाँलाई उहाँका साथीहरूसँग पनि हिड्न डुल्न दिनुहोस् । जीन्दगी रमाईलो बन्नेछ ।

यदि आप इस पाठ को हिंदी में पढ़ना चाहते हैं तो यहां क्लिक करें।

 

प्रकाशित मिति : २०८० चैत्र १९ गते सोमवार
प्रतिक्रिया दिनुहोस